Pereiti prie turinio Į pradžią / Renginiai ir parodos / 2012 m. renginiai / Pasvalyje lankėsi filmo “Vilko dantų karoliai” kūrėjai

Pasvalyje lankėsi filmo “Vilko dantų karoliai” kūrėjai

Lapkričio 19 d. Pasvalyje su meniniu filmu „Vilko dantų karoliai“ lankėsi aktoriai Monika Bičiūnaitė, Vidas Petkevičius ir kino operatorius Viktoras Radzevičius. Daugiau nei valandą su susirinkusiais gerbėjais bendravę svečiai, atsisveikindami miesto bibliotekoje pasvaliečiams paliko prisiminimą – meninio filmo įrašą ir Vido Petkevičiaus dainų plokštelę „Keleivis“.

„Aš noriu visus paraginti nepagailėti valandos su puse ir būtinai pažiūrėti „Vilko dantų karolius“, - sakė aktorė Monika Bičiūnaitė. „Jo kiekvienas kadras – ne nufilmuotas, o nutapytas, nešantis emocinį užtaisą. Visa tai dviejų išskirtinių filmo kūrėjų dėka – režisieriaus Algimanto Puipos ir operatoriaus Viktoro Radzevičiaus.“ Aktorę Moniką Bičiūnaitę filmuotis juostoje pakvietė pats režisierius, nes ji pasirodė esanti labai panaši į „Vilko dantų karolių“ romano autoriaus Leonardo Gutausko motiną. Monika Bičiūnaitė suvaidino filmo herojaus berniuko Tado motiną, vieną auginančią sūnų pokario laikų provincijoje ir dėl geresnio gyvenimo užmezgančią santykius su karininkais.

„Vilko dantų karoliai“ nėra tikra dailininko ir rašytojo Leonardo Gutausko gyvenimo istorija, bet jis daug kur rėmėsi savo išgyvenimais. Algimantas Puipa, žinodamas apie rašytojo gyvenimą, filme pridėjo kai kurių detalių, kurių knygoje nerasite. Aišku, tai darė subtiliai, kad neįžeistų Gutausko ir tik dėl to, kad geriau atskleistų pokario laikų atmosferą,“- užsiminė Monika Bičiūnaitė.

Paauglį berniuką Tadą filme suvaidino iš Krakių vaikų namų paimtas Ričardas Kavaliauskas. Jį režisieriui pasiūlė pažįstamas kunigas. „Tas vaikas buvo ypatingas, su juo neturėjome jokio vargo. O juk jam teko suvaidinti erotinėse scenose, langus daužyti, dūmą patraukti. Viską darė natūraliai ir be vargo. Dabar jau suaugęs ir šeimą sukūręs, augina savo vaikus, bet vis dar susiskambinam. Aktoriumi netapo, bet sako, kad filmavimasis juostoje jam išliko pačiu gražiausiu vaikystės prisiminimu,“ -prisiminė aktorė Monika Bičiūnaitė.

„Prancūzijos Ruane filmas „Vilko dantų karoliai“ pelnė pagrindinį festivalio prizą, nurungdamas olandų filmą „Charakteris“, kuris tais metais gavo „Oskarą“, kaip geriausias užsienio filmas“, -pasakojo aktorius Vidas Petkevičius, filme suvaidinęs jau suaugusį filmo herojų dailininką Tadą. Dauguma pasvaliečių į susitikimą ėjo tikėdamiesi pasiklausyti aktoriaus atliekamų dainų ir jis jų nenuvylė – sudainavo tiek savos kūrybos, tiek kitų sukurtų dainų, nepamiršo paskaityti ir savo mylimo poeto Juozo Erlicko eilių. „Prieš tapdamas aktoriumi buvau muzikantas, vadovavau Kaišiadorių kultūros namų ansambliui. Niekada gyvenime nesigailėjau, kad vietoj muzikos pasirinkau aktorystę, nors aktoriui Lietuvoje dabar nėra lengva pragyventi,“ sakė Vidas Petkevičius.

„Vilko dantų karoliai“ nėra linksmas filmas, jis reikalauja susikaupti, tačiau filmo kūrėjai tikisi, kad kiekvieną žiūrovą jis įtrauks ir suteiks išskirtinių emocijų.

Akimirka iš renginio – Vido Petkevičiaus daina „Laiškai“

 

Pasvalyje lankėsi filmo “Vilko dantų karoliai” kūrėjai

Nuotraukos