Pereiti prie turinio Į pradžią / Renginiai ir parodos / 2015 metų renginiai / Filmo „Ekskursantė“ pristatymas

Vandos Zaborskaitės vardo mokinių kūrybinis konkursas

vasku zaborVaškuose, kur gimė lietuvių literatūrologė Vanda Zaborskaitė, šiemet gruodžio 11 d. įvyko pirmasis jos vardo kūrybinės raiškos konkursas mokiniams „Eilėraščio menas ir jo interpretacija“. Mokiniai surengė tikrą koncertą pristatydami savo darbus. Juos gyrė valdžios atstovai, laureatus rinko garbinga komisija.

Į Vaškų kultūros salę tądien susirinko 49 konkurso dalyviai – mokiniai iš Pasvalio, Vaškų, Radviliškio, Panevėžio. Darbus konkursui iš anksto buvo atsiuntę daugiau dalyvių. Salėje surengta atsiųstų darbų ekslpizicija, joje – mokinių piešiniai ir rašiniai pasirinkto lietuviško eilėraščio tema. Kiti konkurso dalyviai buvo kilo į sceną, kur atliko dainuojamosios poezijos kūrinių, pristatė savo videodarbus. Visus darbus vertino į salę susirinkusi komisija, tarp kurių buvo Vaškų bibliotekininkė Aldona Oniūnienė ir Vandos Zaborskaitės dukra Virgilija Stonytė. Skirtos trys konkursinės vietos. Aukščiausia – pirmoji atiteko trims darbams: novelei „Šaltis“, kurios autorė – pasvalietė gimnazistė Aivita Gegevičiūtė, fotomontažui „Spalvotas pavasaris“ (autorė – Vaškų mokinė Karolina Vatkevičiūtė), ir dainuojamosios poezijos kūrinys „Trakų pilis“, kurią atliko Panevėžio 5-osios gimnazijos mokiniai Paulius Rajeckas ir Balys Čepėnas. Antrą ir trečią vietą taip pat pasidalino po kelis laureatus iš Vaškų, Šeduvos ir Pasvalio mokyklų.

Visus konkurso dalyvius sveikino jų pasirodymus stebėję švietimo ir valdžios atstovai, tarp jų – Seimo narys Antanas Matulas ir Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas.

Nuotraukos