Vakaras poetei Liūnei Sutemai atminti

sironas zbarauskaiteLapkričio 12 d. 16 val. bibliotekoje vyko žodžio ir muzikos vakaras „Jau laikas sugrįžti“, skirtas poetei Liūnei Sutemai atiminti. Eilėraščių iš visos poetės kūrybos skaitė Lietuvos radijo žurnalistas, poezijos skaitovas, š.m. „Poezijos pavasario“ Laimono Noreikos premijos laureatas Paulius Šironas. Pianistė Simona Zbarauskaitė skambino F. Šopeno, A. Parto, F. Glaso, T.Z. Kaserno kūrinių.

Poetė Liūnė Sutema (tikr. Zinaida Nagytė-Katiliškienė, 1927–2013) - Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė, o su Pasvalio biblioteka išskirtinai susieta per savo vyro - rašytojo Mariaus Katiliškio - ryšį. Bibliotekos rankraštyne saugomi poetės ranka rašyti laiškai, atsiųsti bibliotekos darbuotojams iš Lemonto JAV, susirašinėjant dėl jos vyro kūrybinio palikimo išsaugojimo Pasvalio krašte. Šiuos laiškus buvo galima apžiūrėti muzikos ir poezijos vakare veikusioje paradoje .

Renginyje buvo rodoma ištrauka iš dokumentinio filmo „Marius Katiliškis – iš prisiminimų…“ (rež. Arvydas Reneckis, 1997), kur Liūnė Sutema pasakoja apie savo vyrą, garsų prozininką Marių Katiliškį. Filme esama unikalių fotomenininko A. Kezio filmuotų kadrų, įamžinusių garsių kūrėjų aplinką 1971 m.

„Literatūros ir kino dienos bibliotekoje“ – tai tęstinis Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos vykdomas projektas, kuriuo siekiama populiarinti Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų kūrybą, gilinti pažintį su Lietuvos kultūrai nusipelniusiomis asmenybėmis. Šįkart projekto renginys persikėlė į Pasvalio viešąją biblioteką. Renginį rėmė Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Panevėžio rajono savivaldybė.

Nuotraukos