„Civitas“ klubo diskusija su Donatu Pusliu

puslysSpalio 29 d. „Civitas“ klubas pakvietė Pasvalio bibliotekos lankytojus į susitikimą su bernardinai.lt vyr. redaktoriaus pavaduotoju, pedagogu, publicistu Donatu Pusliu. Iš Panevėžio kilęs keliautojas kvietė padiskutuoti tema „Knygos ir kelionės arba keturių sienų klaustrofobija“ .

Donato Puslio kelionių geografija apima Izraelį, Santjago de Kompostelos piligriminį kelią, Lenkiją. Svečias sakė, kad jis stengiasi, kad jo kelionės eitų ne platyn, bet gylyn - svarbu ne apkeliautų įžymių vietų skaičius, bet surinktos patirtys, perskaitytos knygos ir savęs pažinimas. „Nesu fotokamerų ar skubrių ekskursijų, primenančių valgymą greito maisto restoranuose, bičiulis. Vietoje to mieliau leidžiuosi klaidžioti miesto gatvėmis be jokio žemėlapio...Nuolat skubantys, šurmulį keliantys ir savo aparatais be perstojo blyksintys turistai primena modernius barbarus, kurių vienintelis tikslas – praplaukiant paviršiumi užpildyti visą savo fotokameros atmintinę, t.y. surinkti įrodymus, kad aš čia buvau ir tai mačiau. Visa kita lieka antrame plane. Nelieka laiko įsigilinti į detales, pažvelgti giliau ir pabandyti prakalbinti akmenį, dailės ar architektūros šedevrą, įžvelgti už viso to slypinčią istoriją, kupiną tikėjimo, abejonių, didžių užmojų ir skaudžių kritimų.“ (Donatas Puslys „Romos dienoraštis“)

Svečias mielai atsakė į susirunkusių pasvaliečių klausimus. Baigiantis diskusijoje bibliotekininkai jam dovanojo Pasvalio Mariaus Katiliškio bibliotekos leidinių.

Nuotraukos