Pereiti prie turinio Į pradžią / Renginiai ir parodos / 2015 metų renginiai / Susitikimas su filmo „Santa“ kūrėjais

Susitikimas su filmo „Santa“ kūrėjais

santaMazasSpalio 15 d. vakare vyko susitikimas su filmo "Santa" kūrėjais bei šio filmo peržiūra - bibliotekos lankytojams išskirtinai už dyką. Dalyvavo filmui scenarijų parašęs ir jį režisavęs Marius Ivaškevičius, pagrindinį suomių Santos Klauso mylimos lietuvės vaidmenį jame sukūrusi žavioji aktorė Sandra Daukšaitė bei jos mažą sūnų filme suvaidinęs Ovidijus Petravičius. Renginį rėmė Lietuvos kultūros taryba.

Bibliotekos lankytojams filmo kūrėjus pristatė bibliotekininkė Rasa Milerienė. Šis susitikimas - jos parengto ir įgyvendinamo projekto "Kino dienos Pasvalio krašte 2015: jaunieji kūrėjai" dalis.

Marius Ivaškevičius, Ovidijus Petravičius ir Sandra Daukšaitė Pasvalio bibliotekoje prisiminė filmavimą Santa Klauso šalyje – Laplandijoje: atšiaurias žiemos pūgas ir vasarą siautusius uodų spiečius, suomių kino žvaigždę Tommi Kopela, kuris filme sukūrė Ingos mylimo suomio ir Santos Klauso vaidmenį, bei keturkojį aktorių – poliarinį albinosą elnią, kurį režisierius iš kitų atsirinko pagal akių išraišką. Visiems trims filmavimas Laplandijoje atmintyje išliko kaip egzotiškas nuotykis.

Bibliotekos lankytojai paklausė režisieriaus, ką šis norėjo pasakyti savo istorija. „Aš nemėgstu moralų – palieku žiūrovui spręsti pačiam, ką filmas gali pasakyti apie žmones, jų gyvenimus. Filmą kūriau remdamasis tikrais gyvenimiškais nutikimais. Ne vienas žiūrovas Suomijoje man yra pasakęs, kad lietuvė filme išėjo  labai tikroviška – bent jau suomių akimis. O štai tikrasis suomių Santa Klausas, sėdintis turistų lankomame Rovaniemio mieste, filmą pasmerkė - jo teigimu profesionalus Santa Klausas niekada neužmegstų romano su turiste. Tačiau man yra tekę girdėti tokių istorijų iš pačių Santų Klausų.“ pakomentavo Marius Ivaškevičius.

Nuotraukos