Pereiti prie turinio Į pradžią / Renginiai ir parodos / 2015 metų renginiai / Miesto šventės renginiai bibliotekoje

Miesto šventės renginiai bibliotekoje

paradasRugsėjo 17-20 d. vykusioje Pasvalio miesto šventėje biblioteka kvietė į Mariaus Katiliškio skaitymus, literatės Konstancijos Atkočiūnaitės - Vinkelienės knygos "Klausaus gyvenimo" sutiktuves bei Knygų mugę.  518-iems Pasvalio metams skirta šventė vadinosi „Čė Pasval's - čė graž' viet". Džiugu, kad toji graži vieta šventėje buvo ir biblioteka - aplankyta vietos valdžios atstovų, miestiečių, miesto svečių. 

Miesto šventė prasidėjo rugsėjo 17 d. Mariaus Katiliškio skaitymais bibliotekoje Literatūros–muzikos kompoziciją „Man užteko ilgesio..." parengė ir atliko aktorė Dalia Jankauskaitė, Kastytis Mikiška (birbynė) ir Andrius Kulikauskas (klavišiniai, vokalas). Renginį rėmė Lietuvos kultūros taryba.

Rugsėjo 18 d. Pasvalio krašto literatų klubo "Užuovėja" nariai ir visi mėgstantys eiles susirinko į literatės, ilgus metus Diliauskų bibliotekoje dirbusios Konstancijos Atkočiūnaitės-Vinkelienės knygos „Klausaus gyvenimo" sutiktuves.Knygos autorė jau daug metų rašo eiles, aktyviai dalyvauja literatų veikloje, tačiau ši jos eilių knyga - pirmoji. Šia proga literatę atėjo pasveikinti Pasvalio meras Gintautas Gegužinskas, jos kūrybą prsitatė "Užuovėjos" klubo vadovė mokytoja Regina Grubinskienė, koncertavo Pasvalio vaikų muzikos mokyklos auklėtiniai: Adomas ir Danielius Bernotai (saksofonas; mokytojas Jonas Kepalas), Gabrielė Kavaliauskaitė (fortepijonas; mokytoja Lolita Trepekūnienė).

Rugsėjo 19 d., kai miesto centre sušurmuliavo šventinė mugė, prie bibliotekos Vytauto Didžiojo aikštėje atsidarė Knygų mugė-maininykas. Čia pasvaliečiai ir miesto svečiai galėjo mainytis, prekiauti ir dovanoti knygas. Į knygų mugę iš Šiaulių atvažiavo rašytoja Angel (Anželika Bubelytė) atvežusi savo romaną "Juodojo mėnulio vaikai" - nepaprastą vienos šeimos istoriją. Senų knygų į mugę atnešė Pasvalio "Lėvens" pagrindinės mokyklos krašto mylėtojų būrelio "Gimtinė" nariai, savanoriai iš Saločių, vietos gyventojai. Veikė laisvas mikrofonas, kur kiekvienas galėjo paskaityti savo kūrybos ar mėgiamų kūrinių ištraukų.

Miesto šventėje biblioteką aplankė kolegos bibliotekininkai iš broliško Latvijos miesto Iecavos. Jie apžiūrėjo renovuojamas ir jau renovuotas bibliotekos patalpas, pasidomėjo kokias paslaugas biblioteka teikia lankytojams bei pasivaikščiojo po šurmuliuojančią šventinę mugę.

Miesto šventę bibliotekininkai užbaigė sudalyvavę šventiniame miesto parade. Žygiuodami iškėlė ne tik bibliotekos vėliavą, bet ir spalvingus vėjo malūnėlius, o parado žiūrovams prisistatė su šūkiu "Gaudom vėją ir laisvas idėjas".