Pradedame kurti jaunimo erdvę „Mono arba stereo“

maza obeleelBiblioteka birželio 9 d. viešai paskelbė pradedanti kurti jaunimo erdvę "Mono arba stereo" . Garsiai pristatymą pradėjo Pasvalio jaunimo grupės "Valanda" pasirodymas Vytauto Didžiojo aikštėje prie bibliotekos. Šurmuliavo sukviesti jaunuoliai savanoriai, padėję bibliotekininkams pasodinti obelaitę šalia tekančios Svalios pakrantėje. Teaugs medelis, pranašaudamas sumanymo sėkmę! Akimirka iš pristatymo...

Bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė pristatydama projektą kvietė jaunuolius savanoriauti - prisidėti prie naujosios erdvės kūrimo. Į pristatymą pakviesti projekto partneriai taip pat tarė žodį. Tarp partnerių sveikinimo kalbų nuskambėjo ir kraštiečio didžėjaus Jono Nainio šilti žodžiai, atsiųsti iš tolimų kraštų. "Džiaugiuosi, kad biblioteka pakvietė tapti mane savo globėju ir linku jai didžiausios sėkmės kuriant naują jaunimo erdvę "Mono arba stereo" . Pažadu joje būtinai apsilankyti!" , sakė Jonas Nainys.

Pasvalio bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė sako, kad bibliotekininkai jau kuris laikas mąstė, kaip pritraukti jaunimą į biblioteką. Šių metų pavasarį įteikdama apdovanojimus geriausiems Pasvalio rajono bibliotekų skaitytojams, direktorė apgailestavo, kad tarp apdovanotų skaitytojų nėra jaunosios kartos skaitytojų - 15-19 metų jaunuolių. Susidūrę su jaunimo nelankomumo problema bibliotekininkai kreipėsi į Pasvalio rajono Mokinių parlamentą patarimo. Į klausimą ko jaunimui reikėtų, mokiniai nesvarstydami atsakė: „Mums reikia savos erdvės". Mokinių parlamento atstovai būsimai erdvei padėjo išrinkti pavadinimą: „Mono arba stereo". Taip vadinasi viena populiari dainininko Andriaus Mamontovo daina. Bibliotekininkai tikisi, kad įkurta erdvė pateisins savo pavadinimą: kad čia jaunuoliai galės netrukdomi mokytis ir kurti vieni (mono), o taip pat susitikti su draugais pabendrauti (stereo), idėjomis pasidalinti, bendrus sumanymus įgyvendinti.

Jaunimo erdvės įrengimą remia nacionalinis „Bibliotekos pažangai 2" projektas, finansuojantis Lietuvos bibliotekas iš JAV verslininkų Bilo ir Melindos Geitsų fondo. Jie idėjos įgyvendinimui skiria 22600 EUR. Savo pinigų idėjos įgyvendinimui skiria ir biblioteka - 8350 EUR. Bibliotekos partneriais kuriant erdvę sutiko tapti Pasvalio rajono Savivaldybės administracijos Švietimo ir Sporto skyrius, Pasvalio kultūros centras, Teritorinės darbo biržos Pasvalio skyrius, Pasvalio verslininkų asociacija, Pasvalio rajono vietos veiklos grupė, Pasvalio rajono jaunimo organizacijų sąjunga "Apskritas stalas", AB "Swedbankas" Pasvalio klientų aptarnavimo skyrius, Pristatyme partneriai dar kartą patvirtino savo pažadus prisidėti prie jaunimo erdvės veiklų – informuoti jaunuolius apie darbo ir verslo galimybes Pasvalio rajone, rengti jiems profesinio orientavimo paskaitas.

Nuotraukos