Pereiti prie turinio Į pradžią / Renginiai ir parodos / 2015 metų renginiai / Kiemėnai džiaugėsi atsinaujinusia biblioteka

Kiemėnai džiaugėsi atsinaujinusia biblioteka

Vasario 12 dieną Kiemėnuose vyko atsinaujinusios bibliotekos atidarymo šventė.

Bibliotekos atidarymo proga buvo paruošta Kiemėnų kaimo moterų Aušros Letkauskienės, Sigitos Letkauskaitės, Editos Martinonienės, Zitos Paraukienės, Vitalijos Velmunskienės rankdarbių paroda „Prijaukinusios tradicijas ir fantaziją", skirta etnografiniams regionų metams.

Uždarius mokyklą, nutilus mokinių šurmuliui, keletą metų šis pastatas stovėjo tyliai, nebyliai savo langais liūdnai žvelgdamas į gatvę. Rajono savivaldybės dėka užpernai buvo suremontuota salė, pakeistas stogas, pernai su bendruomene baigėme vykdyti projektą, kurio dėka, buvo įkurtas sveikatingumo centras, nupirktas sporto inventorius, treniruokliai. Buvusi mokykla atgijo, bet seniūnas vis puoselėjo mintį čia perkelti ir biblioteka. Ir štai vasario 12-ą šventėme bibliotekos įkurtuves, kartu čia įsikūrė ir bendruomenės kambarys.

Į šventę atvyko Pasvalio rajono mero pavaduotojas Povilas Balčiūnas, Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė, metodininkė Audronė Likienė, vaikų literatūros skyriaus vedėja Rita Baltrukienė, kolegės bibliotekininkės iš viešosios iš kaimų bibliotekų, Saločių parapijos klebonas ir Pasvalio dekanato dekanas Jonas Tamošiūnas, Pasvalio vietos veiklos grupės pirmininkė Helena Simonaitienė, Saločių seniūnijos seniūnas Algimantas Mašalas, Namišių seniūnijos seniūnas Kęstutis Valantonis, verslininkas ir šventės rėmėjas verslininkas Rimas Želvys, buvusios Kiemėnų mokyklos mokytojos Gražina Jarašūnienė, Janina Šatienė, Auksė Rasevičiūtė, Aušra Letkauskienė, Kiemėnų kaimo gyventojai, bibliotekos vartotojai.

Šventė prasidėjo juostos perkirpimu. Ją perkirpti buvo pakviesti rajono mero pavaduotojas Povilas Balčiūnas, Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė ir Namišių seniūnijos seniūnas Kęstutis Valantonis.

Klebonas ir Pasvalio dekanato dekanas Jonas Tamošiūnas pašventino atnaujintas patalpas. Visi susirinkusieji buvo pakviesti į svečius, į atsinaujinusią biblioteką.

Į susirinkusiuosius kreipėsi Kiemėnų bibliotekininkė Violeta Atkočiūnienė, priminusi kaimo bibliotekos istoriją, padėkojusi rajono savivaldybei už skirtas lėšas remontui, o Kiemėnų seniūnui už rūpestį. Buvo dėkojama šventės rėmėjams, tiems, kurie padėjo tvarkyti bibliotekos patalpas ar prisidėjo prie šventės lauknešėliais vaišių stalui ir moterims, kurių rankdarbiai puošė parodą.

Kalbėjo ir sveikino Namišių seniūnas Kęstutis Valantonis, rajono mero pavaduotojas Povilas Balčiūnas, bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė, Pasvalio VVG pirmininkė Helena Simonaitienė, Saločių seniūnas Algimantas Mašalas, mokytojos Gražina Jarašūnienė, Janina Šatienė, Auksė Rasevičiūtė, šventės rėmėjas verslininkas Rimas Želvys, Pasvalio kultūros centro Namišių skyriaus administratorė Gražina Skujienė, Kiemėnų bendruomenės pirmininkas Stasys Butkus, bendruomenės tarybos vardu kalbėjo ir sveikino Danutė Simonavičienė, Kyburių bažnyčios ansamblio vadovė Renata Kaziliūnienė ir ansamblio narė Vilma Štopinienė.

Vyko meninė programa. Joje dainavo Kiemėnų kaimo etnografinis, moterų ansambliai, moterų duetas, Kyburių bažnyčios ansamblis. Kiemėnietė, 3-jų knygų autorė Regina Kvedarienė skaitė savo eilėraštį, skirtą knygai, bibliotekai.

Po šventinio minėjimo visi vaišinosi bendruomenės kambaryje, bendravo prie kavos, arbatos puodelio.

Nuotraukos