Į biblioteką sukvietė radijo ir TV laidų vedėjas Jonas Nainys

Jonas„Trumpam grįžau į Pasvalį. Nors nuopelnus visuomenei ar statulas stato po mirties, aš šiandien gavau labai garbingą įvertinimą – tapau Pasvalio bibliotekos globėju. Be galo smagu ir tai vertinu.“ Šitaip populiarus TV ir radijo laidų vedėjas Jonas Nainys sureagavo į kvietimą atstovauti gimtojo miesto Pasvalio bibliotekai ir taip padėti populiarinti bibliotekos lankymą ir skaitymą tarp gyventojų. Jo bibliotekos populiarinimo misija prasidėjo itin sėkmingai – radijo laidų vedėjo apsilankymo dieną bibliotekos salė kone lūžo nuo susirinkusios gausios minios.

Į sausio 23 d. surengtą susitikimą Jonas Nainys atvyko iš Vilniaus ir ne vienas - su savo žmona Simona. Dvi valandos smagaus bendravimo neprailgo niekam – per jas vyras atvirai pasipasakojo apie savo permainingą draugystę su knygomis ir savo kelią į Lietuvos muzikos ir pramogų pasaulį. Kreipdamasis į susirinkusį jaunimą, Jonas prisipažino, kad dabar vertina kaip praradimą, kad paauglystėje mažai skaitė: „Savo darbe sutinku daug garsių žmonių – dauguma jų pasisako, kad vaikystėje buvo knygų rijikai. Tie knygų rijikai išsiskiria savo požiūrio gilumu, iškalba, pasitikėjimu. Aš už savo praradimą stengiuosi atsigriebti dabar – skaitau kai tik turiu laisvo laiko ir po kelias knygas iš karto.“ Jonas Nainys taip pat ragino turėti svajonę ir jos drąsiai siekti: „Aš turėjau scenos baimę, o troškau dirbti radijuje ar televizijoje. Kovojau su savo baime ir nepasidaviau net tada, kai sulaukdavau ypač neigiamų įvertinimų. Mano ryžtas ir atkaklumas padėjo tapti tuo, kuo šiandien esu.“

Į susitikimą Joną atlydėjusi jo žmona Simona Nainė vieniems yra žinoma kaip buvusi merginų pop grupės „Mokinukės“ narė, kitiems – kaip LRT kanalu transliuojamo  „Eurovizijos“ dainų atrankinio konkurso vedėja.  Tačiau galbūt nedaug kas žino, kad žavioji Simona yra įgijusi lietuvių kalbos mokytojos specialybę ir, priešingai nei Jonas, nuo vaikystės buvo įnikusi į knygas. „Merginų turėjau daug, tačiau Simona iš visų išsiskyrė savo vidiniu pasauliu. Charizmatiška, noriu apkabinti ir stipri“ – apibūdino savo žmoną Jonas. Pora su knygomis draugauja rimtai: Simona tvirtino, kad Jonas prie savo lovos laiko krūvą knygų, o štai visai neseniai abu drauge baigė įgarsinti lietuvišką audio knygą – populiarų Gillian Flynn romaną „Dingusi“. „Paskutinė mane sužavėjusi knyga – Juozo Kazicko atsimimimų knyga „Vilties keliu“. To žmogaus gyvenimą perpasakojau visiems savo draugams, o Simoną netgi priverčiau perskaityti knygą.“ – pasakojo apie savo skaitymus radistas.

„Man reikia „selfio“!“, – pareiškė Jonas ir čia pat išmaniuoju telefonu nufotografavo save su žmona įsilinksminusios salės fone. Selfis arba kaip jį vadina kalbininkai - asmenukė - tai autoportretinė nuotrauka padaryta išmaniuoju telefonu. Seniau garsenybės dalindavo autografus, o dabar pozuoja asmenukėms su savo gerbėjais. Tad po gerbėjų klausimų krušos sekė triukšminga asmenukių ir autografų dalijimo sesija, koncertavo Vaškų jaunimo grupė "Marabu". Įspūdžiai iš susitikimo jo dalyvių neapleido ir pasibaigus: dieną po renginio viena paauglė atvedė į biblioteką savo mamą – pirmąkart įsigyti skaitytojo bilietą ir pasiimti Jono pamėgtą knygą „Vilties keliu“. Dėkui tau, Jonai, už pagalbą populiarinant biblioteką ir knygas!