Pereiti prie turinio Į pradžią / Renginiai ir parodos / 2014 m. renginiai / Partizanui Broniui Krivickui ir Lietuvos kariuomenei pagerbti

Partizanui Broniui Krivickui ir Lietuvos kariuomenei pagerbti

B. Krivickas  gimnazistas 1938 mLHA816Gruodžio 8 d. bibliotekoje pagerbtas poeto ir partizano Broniaus Krivicko atminimas, kuris prieš 95 metus gimė netoliese esančiame Pervalkų kaime. Žuvo 1952 m. Raguvos miške. Minėjime taip pat pažymėta Lietuvos kariuomenės įkūrimo 96-osios metinės.

Apie Bronių Krivicką kalbėjo iš Vilniaus atvykęs Lietuvos kariuomenės vyr. leitenantas dr. Vidmantas Kuprevičius paskaitoje-pokalbyje "Poetas-partizanas, kapitonas Bronius Krivickas-Vilnius: už Tėvynę - plunksna ir šūviai". Svečią papildė Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos mokytojos Reginos Grubinskienės pasvarstymai apie šiuolaikinio jaunimo patriotinį ugdymą, renginio dalyvių diskusija apie svaresnį Broniaus Krivicko įamžinimą Pasvalyje ir jo gimtuosiuose Pervalkuose. Į diskusijos dalyvių klausimus ir pastabas atsakinėjo renginyje dalyvavęs Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas, bei Linas Mainonis, Pasvalio rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vyriausiasis specialistas (civilinės saugos). Abu jie į renginį atėjo ne tuščiai - atsinešė ir įteikė renginyje dalyvavusiems savanoriams Padėkos raštus.

Broniaus Krivicko poeziją skaitė Pasvalio gimnazistai, vadovaujami mokytojos Reginos Grubinskienės, partizanų dainas dainavo pasvaliečių duetas: Eglė Tuskėnaitė ir Bronislava Mainonienė. Renginio dalyviams taip pat buvo pristatyta spaudinių paroda, į kurią sudėti Broniaus Krivicko leidiniai, atsiliepimai spaudoje, jo paties ir jo bendražygių bei draugų nuotraukos. Tarp parodos eksponatų buvo galima pamatyti ir originalų Broniaus Krivicko eilių rankraštį, padovanotą  poeto žmonėms ir išsaugotą ateinančioms kartoms per visą sovietmetį.

Nuotraukos