Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Pažink Prancūziją. Keliauk, ragauk, patirk. Vytautas Kandrotas

Antrininkė. Dovilė Štuikienė

antrininke

„Antrininkė“ – jau trečioji žurnalistės Dovilės Štuikienės knyga, tačiau tuo pačiu ji yra pirmasis autorės sukurtas įtempto veiksmo detektyvinis trileris. Savo netikėtais posūkiais bei visiškai nenuspėjamu siužetu jis nenusileidžia pasauliniams bestseleriams.

Trilerio „Antrininkė“ idėja autorei Dovilei Štuikienei kilo visai netikėtai. Kartu su šeima automobiliu po Europą keliavusi moteris stabtelėjo aikštelėje ir išėjo ieškoti šiukšlių dėžės. Tuo pačiu užsuko į tualetą, kuriame netikėtai užsitrenkė. Viena, be telefono, dokumentų, nuošalioje vietoje, nepasakiusi artimiesiems, kur eina. O čia dar užgeso šviesa. Moteris išspyrė duris ir grįžusi pas šeimą tik pasijuokė, tačiau tuo pačiu pagalvojo, kad visa ši situacija atrodo tarsi būtų paimta iš trilerio. Idėja virto knyga.

Pagrindinė detektyvo „Antrininkė“ veikėja yra ramiai gyvenanti vertėja Lina. Lygiai taip pat, kaip ir autorė, ji išsiruošė į šeimos kelionę automobiliu. Visi stabtelėjo atsipūsti, o Lina tuo tarpu nubėgo išmesti šiukšlių. Ir dingo. Šeima jos nei rado, nei sulaukė. Netrukus paaiškėja, kad moteris žuvo avarijoje. Bėda ta, kad Lina iš tiesų gyva – įkalinta, apsvaiginta ir bandanti neprarasti sveiko proto. Kas jai nutiko ir kieno kūną palaidojo gedintis vyras su dukra? Šis detektyvinis trileris prikaustys ir vers aikčioti iš nuostabos. Dovilė Štuikienė surezgė neįtikėtinai įtemptą siužetą, kuriame skaitytojai susidurs su purvinais farmacijos verslo užkulisiais, nešvariais pinigais, paslaptimis ir nusikaltimais. Knyga verta ekranizacijos!

Rašydama trilerį „Antrininkė“ autorė siekė tikroviškumo, todėl mintimis dalijosi bei konsultavosi su įvairių sričių specialistais. Jai talkino gydytoja psichiatrė, informacijos suteikė chemikė, kriminalistė, taip pat vertėja ir net vienuolė. Anonimiškai apie nešvarius vaistų gamybos verslo darbelius sutiko pasidalinti ir farmacijos atstovė.

Dovilė Štuikienė yra Lietuvoje gerai žinoma žurnalistė, kuri ne vienerius metus rašė ironiškus straipsnius žurnalui „Laimė“. Juose autorė kalbėjo apie moterų gyvenimą, neištikimybes, draugystes, išsiskyrimus, santykius su vyrais bei jų giminėmis. 2010-tais metais žurnalistė tekstus išleido atskiroje knygoje „Moterų miestas“. 2017-tais metais kartu su bendraautore Ramune Šuščevičiūte pristatė esė tekstų rinkinį „Prabudimai. Gydančios istorijos“, kuriame taip pat nuoširdžiai nagrinėjamos moterų gyvenimo peripetijos.

Daugiau naujų knygų