Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Tapk ragana (jei nori). Lavisa Spell

Dirbtinio intelekto supervalstybės. Kai-Fu Lee

dirbtinio

„Dirbtinio intelekto supervalstybės. Kinija, Silicio slėnis ir naujoji pasaulio tvarka“ - knyga apie dirbtinio intelekto ateitį, kurią parašė The Times duomenimis vienas iš 100 įtakingiausių pasaulio žmonių - Kai-Fu Lee. Mokslininkas ir rizikos invstuotojas, žmogus, padaręs svaiginančią karjerą tokiose kompanijose kaip Apple, Silicon Graphics, Microsoft, Google.

Dirbtinis intelektas, DI (arba angliškai – Artificial intelligence, AI) – šių dienų socialinio ir ekonominio pasaulio realybė, kurią prisijaukinę, galėtume džiaugtis patogesniu pasauliu. Tačiau vienas žymiausių pasaulyje dirbtinio intelekto ekspertų taivanietis Kai-Fu Lee knygoje „Dirbtinio intelekto supervalstybės. Kinija, Silicio slėnis ir naujoji pasaulio tvarka“ perspėja, kad galimybes visuomet lydi grėsmės. Kaip netapti naujosios pramonės revoliucijos „pralaimėtojais“?

Jis teigia, kad dramatiški pokyčiai, kurių visi tikisi iš dirbtinio intelekto, prasidės greičiau, nei buvo tikėtasi. Tačiau jie bus susiję ne su tuo, kad „mąstymo mašinos užvaldys pasaulį“, bet su ekonominėmis pasekmėmis. Lenktynės tarp supervalstybių, Kinijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų, gali sukelti katastrofą - iš DI dar labiau praturtės turtingieji, o skirtumas tarp jų ir nepasiturinčių taps milžiniškas. Dirbtinis intelektas ir technologijų sektorius šiandien vėl gali pasaulį pastatyti tarp dviejų supervalstybių. Jos išnaudos technologinį progresą ir visus skaitmeninius resursus savo padėčiai įtvirtinti. JAV ir Kinija supranta, kad daugiau duomenų leidžia sukurti geresnius produktus ir taip surinkti dar daugiau duomenų – šis procesas yra gera naujiena šioms gigantėms, tačiau likęs pasaulis atsiduria socialinės nelygybės, nedarbo ir socialinių neramumų pavojuje.

Knygoje „Dirbtinio intelekto supervalstybės“ Kai-Fu Lee perspėja apie tamsiąją skaitmenizacijos pusę. Nuo to, kaip šios dvi galiūnės sutars ir bendradarbiaus vystydamos dirbtinį intelektą, galbūt priklauso pasaulio ateitis. Iš Taivano kilęs Kai-Fu Lee mokėsi JAV, tad puikiai išmano abiejų šalių rinkas bei jų specifiką, pateikia tolesnę technologijų sektoriaus raidos prognozę ir pasakoja apie pasaulį, kuriame jau netrukus visi gyvensime.

Ekspertai prognozuoja, kad dėl DI drastiškai sumažės darbo vietų. Galbūt viską atliks robotai – tačiau kyla klausimas, ką tada darysime mes? Mėgausimės menais ir filosofija? Užsiimsime vadyba ir rūpyba? Dirbtinis intelektas pakeis ne tik mūsų darbą, bet ir laisvalaikį. Būtina apsvarstyti, kuo mums gali būti naudingos technologinės naujovės ir kokius pavojus jos slepia? Tačiau autorius siūlo ir sprendimus, nes, nesvarbu, kokie įspūdingi būtų dirbtinio intelekto laimėjimai, visada bus sričių, kur galės dirbti tik žmonės - auklėti vaikus, pranešti ligos diagnozę, rūpintis pagyvenusiais žmonėmis ar, pavyzdžiui, dresuoti šunis.

„Dirbtinio intelekto supervalstybės. Kinija, Silicio slėnis ir naujoji pasaulio tvarka“ - tai knyga apie tai, kaip DI supervalstybės tapo tokios, kokios yra dabar, apie tai, kas vyksta šiandien ir apie prognozes ateičiai. Jos gali pasirodyti paguodžiančios, tačiau niekuomet nevalia pamiršti svarbiausio - atsakomybės.

Kai-Fu Lee (g. 1961) jau daugiau nei trisdešimt metų dirba dirbtinio intelekto vystymo, inovacijų, investicijų ir plėtros srityje. Anksčiau jis ėjo „Google China“ prezidento pareigas, o šiandien vadovauja „Sinovation Ventures“ rizikos kapitalo fondui.

Daugiau naujų knygų