• 2017 m. Dvidešimt pirmieji Mariaus Katiliškio skaitymai

  2017 m. Mariaus Katiliškio skaitymai pradėjo bibliotekos 80-mečio šventę. Vytauto Didžiojo aikštėje surengtas „Jaunimo šėlsmas“, kurį vedė bibliotekos globėjas Lietuvos TV ir radijo laidų vedėjas kraštietis Jonas Nainys. „Esu Radistas - kaip ir Marius Katiliškis, kuris radistu dirbo tarnaudamas armijoje.“ šmaikščia įžanga skaitymus pradėjo ir žiūrovams prisistatė populiaraus Radijo centro šou „Radistai“ vedėjas. Skaitymuose su meru Gintautu Gegužinsku ir Pasvalio rajono savivaldybės Kultūros ir jaunimo ir reikalų skyriaus vedėja Viktorija Gaspariūnaite atidengas Skaitymo suolelis prie bibliotekos. Apdovanoti Bibliotekos premijos konkurso laureatai, kuriuos į sceną prizų atsiimti kvietė konkurso vertinimo komisijai vadovavusi Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Regina Grubinskienė. Po apdovanojimų vyko vietos jaunimo grupių ir atskirų atlikėjų koncertas, Bibliotekos premijos literatus kalbino Jonas Nainys, skambėjo skaitomos jų kūrinių ištraukos.

  Skaityti daugiau...

 • 2016 m. Dvidešimtieji Mariaus Katiliškio skaitymai

  2016 m. Mariaus Katiliškio skaitymai bibliotekoje surengti rugsėjo 15 d. ir žymėjo šventės „Pasvaliui 519“ pradžią. Vyko poezijos ir muzikos koncertas, kurį surengė iš Rinkūnų kilęs aktorius, autorinių dainų ir dainuojamosios poezijos atlikėjas Juozas Muliaučius. Jis pasvaliečius nudžiugino dainuojama Justino Marcinkevičiaus poezija. Muziką eilėms sukūrė pats.

  Skaityti daugiau...

 • 2015 m. Devynioliktieji Mariaus Katiliškio skaitymai

  2015 metais Pasvalio šventė prasidėjo rugsėjo 17 d. surengtais Mariaus Katiliškio skaitymais bibliotekoje. Skaitymų literatūros–muzikos kompoziciją „Man užteko ilgesio..." parengė ir atliko aktorė Dalia Jankauskaitė, Kastytis Mikiška (birbynė) ir Andrius Kulikauskas (klavišiniai, vokalas). Renginį rėmė Lietuvos kultūros taryba.

  Skaityti daugiau...

 • 2014 m. Aštuonioliktieji Mariaus Katiliškio skaitymai

  2014 metų Mariaus Katiliškio skaitymai sutapo su ypatinga proga - šimtosiomis rašytojo gimimo metinėmis. Šiam išskirtiniam jubiliejui pažymėti į rugsėjo 19 d. vykusius skaitymus pakviesti Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Lituanikos skyriaus darbuotojai, o taip pat surengti Bibliotekos premijos laureatų apdovanojimai - išimtine tvarka, nepaisant sprendimo tokius apdovanojimus rengti kas trečius metus.

  Skaityti daugiau...

 • 2013 m. Septynioliktieji Mariaus Katiliškio skaitymai

  Tarmiška šneka buvo išskirtinis 2013 metų skaitymų bruožas. Į skaitymus, vykusius miesto šventės „Aikštės užuovėjoje“ pasvalietiška tarme kvietė plakatai, pasvalietiška tarme kalbėjo renginio vedėjai ir svečiai.

  Skaityti daugiau...

 • 2012 m. Šešioliktieji Mariaus Katiliškio skaitymai

  Šešioliktieji Mariaus Katiliškio skaitymai surengti per Pasvalio miesto šventę, rugsėjo 13 d. ir vyko drauge su bibliotekos organizuotu Literatūros šėlsmu centrinėje miesto aikštėje.

  Skaityti daugiau...