Svarbu Minime Lietuvos valstybingumo 100-metį

100 metu lietuvai1918 m. Vasario 16-oji – pati reikšmingiausia Lietuvos istorijos data. Tai – sukurta nepriklausoma moderni piliečių valstybė. Tai – tiltas į 1990 m. Kovo 11-osios Atgimimą ir 2004 m. įstojimą į Europos Sąjungą. Tai – stiprybė būti lietuviais, suvokiančiais savo istoriją ir jos vertę. Tai – teisė būti laisvais ir nepriklausomais. Tai – galimybė tikėti, veikti ir pasiekti. Vasario 16-oji yra žmonės ir įvykiai, kėlę ir stiprinę mūsų kraštą, o tuo pačiu ir mes – kiekvienas sąmoningai mąstantis lietuvis. Švęsime Lietuvos valstybingumo 100-metį visus metus. Pasvalio krašto bibliotekos Jus kviečia:

Skaityti daugiau...

Naujienos
 • Gyventojai kviečiami nešti elektronikos atliekas į biblioteką

  konkursas elektroninems atliekoms

  Elektronikos platintojų asociacija (EPA) skelbia konkursą „Atsakingas skaitytojas“, kuris vyks iki šių metų pabaigos visose Lietuvos viešosiose bibliotekose. Gyventojai raginami patogiai ir saugiai atsikratyti nebenaudojamos smulkiosios elektronikos (pvz., lygintuvų, virdulių, telefonų ir t. t.) bei senų baterijų. Šias elektronikos atliekas galima atnešti į Pasvalio Mariaus Katiliškio viešąją biblioteką (Vytauto Didžiojo a. 7).

  Skaityti daugiau...

 • Skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“: skaityk ir laimėk!

  vasara su knyga mazasKviečiame įvairaus amžiaus žmones dalyvauti vasaros skaitymo iššūkyje. Skaitymo iššūkis – tai turiningas ir smagus užsiėmimas, kurį priėmę perskaitysite 5 knygas ir galėsite laimėti vertingą prizą: išorinę bateriją, gertuvę ar atmintuką. Iššūkis startuos birželio 1 d., o baigsis rugpjūčio 31 d. Skaitymo varžytuvėms reikia registruotis savarankiškai interneto svetainėje www.vasarasuknyga.lt arba bibliotekoje, kur dalyvis gaus kortelę su užduotimis.

  Skaityti daugiau...

 • Jus kviečia Skaitytojų klubas

  skaitytoju klubas maza

  Ar Jums skaitymas - gyvenimo vertybė ir malonumas? O gal tiesiog galvojate, ką įdomaus nuveikti per vasarą? Prisijunkite prie Pasvalio skaitytojų klubo! Renkamės bibliotekos trečiame aukšte įsikūrusioje Jono Mikelinsko bibliotekoje. Prie puodelio arbatos susėsime, pasidalinsime savo mintimis. Siūloma aptarti knyga – Alvydo Šlepiko „Mano vardas – Marytė“. Taip pat kitos Jūsų perskaitytos ir mylimos knygos, kurias nurėtumėte parekomenduoti. Laukiame Jūsų!

 • Transliacija apie socialinį projektą „Darnūs namai“

  Plakatas geguzes 22 dienaiGegužės 22 d. 14 val. kviečiame Jus ateiti į biblioteką (Interneto skaityklą) arba per savo įrenginius (mobiliuosius telefonus ar kompiuterius) stebėti tiesioginę transliaciją (https://www.youtube.com/watch?v%3Dyy1MVUJhLf4&) apie didelės aprėpties socialinį projektą „Darnūs namai“, kuris skatina atsakingą vartojimą, atliekų prevenciją – kaip reikia rūšiuoti atliekas, į ką reikėtų atkreipti dėmesį ir pan.

 • Pėdsekystė - gamtos knygos skaitymas

  pedsekyste mazasAr moki iš pėdsakų pažinti žvėrį, ar iš nukritusios plunksnos - paukštį? Jei nori pasimokyti, ateik į edukacinę popietę apie pėdsekystę su Joniškėlio G. Petkevičaitės-Bitės gimnazijos mokiniu Faustu Vaičiuliu. Popietė vyks gegužės 22 d., antradienį, 14.30 val. bibliotekos „Mono arba stereo“ erdvėje (2 a.). Maloniai kviečiame!

 • Amžius – ne kliūtis išmokti naudotis išmaniaisiais įrenginiais

  Pasvalys Public Library 1„Amžius – ne kliūtis išmokti naudotis išmaniaisiais įrenginiais," – drąsiai savo nuomone pasidalino Algirdas Vizgaudas (86 m.) iš Telšių. Šie ištarti žodžiai geriausiai apibūdintų įspūdžius ir patirtį, vykdant tarptautinį projektą „Senjorai ir skaitmeninės technologijos (Seniors@DigiWorld)". Šio projekto tikslas – paskatinti vyresnio amžiaus gyventojus, niekada nesinaudojusius internetu, susipažinti su skaitmeninėmis technologijomis t.y. planšetiniais kompiuteriais, jų galimybėmis bei pradėti jomis naudotis kasdieniame gyvenime.

  Skaityti daugiau...

 • Sveikiname geriausius bibliotekos lankytojus!

  geriausi skaitytojai 2017

  Išrinkti ir apdovanoti bibliotekos lankytojai, kurie per praėjusius metus daugiausiai lankėsi, skaitė, rengė, dalyvavo, rėmė ir kitaip prisidėjo prie bibliotekoje ir jos padaliniuose vykstančių kultūrinių veiklų. Geriausiojo vardo šiemet nusipelnė 8 rajono gyventojai, kuriuos vaikų, jaunimo ir suaugusių amžiaus grupėse išrinko miesto ir kaimų bibliotekininkai. Sveikiname mūsų geriausius:

  Skaityti daugiau...